Juhtmevaba - OMSM-Bus
Juhtmevaba süsteem sobib eeskätt renoveeritavatele kortermajadele, kus kaablite vedamine pole võimalik. Raadiomooduliga arvestite puhul kuuluvad süsteemi lisaks andmete kogumiskeskused (nt. Siemens WTT561). Andmete edastamine toimub juhtmevabalt nö. õhu kaudu – seadmetel on raadiomoodul ja juhtmeid pole vaja vedada. Siiski ei pruugi selline lahendus sobida igaühele – eriti majad, kus hoone konstruktsioonid on paksust raudbetoonist ning raadiosignaal ei tule hästi läbi.

Lora

LoRa on LPWAN (Low Power Wide Area Network) raadiotehnoloogia, mis võimaldab objektide seadmete tarbimisandmete edastamist läbi LoRa võrgu, kuid seda tagasihoidliku energiatarbimise juures. Kuna energiatarbe sellist tüüpi moodulitel on märkimisväärselt väiksem, võimaldab uus tehnoloogia toota väiksemad kauglugemismoodulid, mis hoiavad asju ühenduses mitut aastat.

LoRa tegutseb vabas sub-gida-Hertzi sagedusribas, peamiselt 868 MHz (Euroopa) ja 915 MHz (Põhja- ja Lõuna-Ameerika) ja võimaldab edastada andmeid umbes kümme kilomeetri kaugusele.

Võrgu olemasolu tagab vähemalt üks LoRa edastuskeskus (Gateway), mis suudab hallata tuhandeid lõpp-punkte (erinevad mõõtjad, tänavavalgustid, parkimisandurid jne.), kogudes neilt andmeid ja üleslaadides pilve.

LoRa on tuleviku tehnoloogia, mida saab kasutada LoRa Alliance (ühendatud seadmete tootjate assotsiatsioon, mis kasutab standardit LoRaWAN) tootjate seadmetel.

Kõik LoRAWAN moodulid ühilduvad omavahel, mis võimaldab meie klientidel lihtsasti LoRa maailma hüpata, valides seadme mudeli ja tootja (Bmeters, Kamstrup, Axioma), millel LoRa moodul on juba integreeritud.