MULTICAL® 302

  • Universaalne soojus- ja jahutusenergia arvesti, lihtne paigaldada ja kasutada
  • Kohapeal konfigureeritav – kas peale- või tagasivoolule
  • Metallist kuluandur rõhuklassile PN25, heakskiidetud kuni 130 °C
  • Väike rõhukadu, kõikidel kuluanduritel alla 0,1 bar
  • Dünaamiline ulatus kuni 1:1600 stardivooluhulgast kuni küllastuskuluni – 1:250 (qi :qp )

Rakendus
MULTICAL® 302 minimaalsed mõõdud võimaldavad selle kompaktse ja mitmekülgse soojuse- ja jahutusarvesti paigaldamist kõikjale. Selleks, et saavutada ekraani optimaalset lugemist ka kõige kompaktsemates süsteemides, on arvesti paigaldamisel võimalik teda pöörata sobivasse asendisse. Vastupidav metallist kuluandur talub pidevat temperatuuri kuni 130 ˚C, omab efektiivset kaitset kondensatsioonivee vastu ja on sobilik kasutamiseks paigaldistes töörõhuga nii PN16 kui ka PN25. Kuluandur on konstrueeritud kasutades Kamstrup’i unikaalset ultraheli tehnoloogiat, mis tagab seadmele äärmiselt pika tööea ka magnetiiti sisaldavates küttesüsteemides.
Funktsionaalsus
MULTICAL® 302 koosneb ultraheli mõõteprintsiibil töötavast kuluandurist, elektroonilisest arvestiplokist ja Pt 500 tüüpi andurite valitud paarist. Kõik need komponendid on eraldi kalibreeritud ja seejärel kokku monteeritud soojus-, jahutus- või kombineeritud soojuse/jahutusarvestiks, mida ei tohi üksteisest eraldada. Arvesti lahutamatuks osaks on andmeloger, kus salvestakse arvesti kõik olulised näidud – viimased 960 tundi, 460 päeva, 24 kuud ja 15 aastat. Paigaldamise ajal on võimalik arvestit konfigureerida paigaldamiseks kas pealevoolu- või tagasivoolutorule.
Juhtmega või juhtmevaba M-Bus
MULTICAL® 302 paigaldamiseks juhtmega M-Bus võrku on saadaval tehases paigaldatud võrgukaabliga arvesti. Raadioside kasutamisel on aga arvesti varustatud režiimides C1 ja T1 OMS (vastab EN 13757) toimiva juhtmevaba M-Bus andmeedastusmooduliga. Voolutarve on väiksem kui 1 laadimisüksus ja eraldi loetakse soojus- ja jahutusenergia registrid. Juhtmevaba andmeside, Wireless M-Bus, vastab Euroopa standardile EN 13757-4, ja andmete telegrammi saab konfigureerida kas režiimile C1 või T1 OMS.

Multical 302 kirjeldus (pdf)
Multical 302 paigaldus-ja kasutusjuhend (pdf)